Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
26.03.2021
Mali İşler eğitim semineri yapıldı…
Bolu Orman Bölge Müdürlüğü personelinin mesleki yeterliliğinin geliştirilmesi, yeni yayımlanan mevzuat ile uygulamalar hakkında bilgi verilmesi, temel prensip ve uygulamada birliğin sağlanması, hizmet kalitesi ve verimliliğin arttırılması amacı ile Mali İşler Şube Müdürlüğü konularını kapsayan eğitim semineri 25.03.2021 tarihinde İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlendi.
Mali İşler Şube Müdürü İsmail Eker in moderatörlüğünde gerçekleşen eğitime Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı, Bölge Müdür Yardımcısı Yılmaz Yıldız, Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Ören ile işletme müdür yardımcıları, muhasebe yetkilileri, orman işletme şefleri ve taşınır kayıt yetkilileri katıldı.
Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Mali İşler Şube Müdürlüğünce düzenlenen eğitim 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Taşınır Mal Yönetmeliği ile Bütçe ve Muhasebe uygulamaları konularını içerdi.
ORBİS (Orman Bilgi Sistemi) modülleri içerisinde bulunan uygulamalar hakkında da bilgilerin anlatıldığı eğitim, sıkça karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.
 

Yazdır