Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
10.03.2021
Düzce‘de 2021 yılı üretim ve standardizasyon tatbikatı yapıldı…
04.03.2021 tarihinde Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ferdi Özer başkanlığında, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Nazif Öztürk, Düzce Orman İşletme Müdürü Turgay Kağan, Düzce Orman İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme ve Pazarlama mühendisleri Düzce Orman İşletme Şefleri ve Düzce Orman Muhafaza Memurları ile Asar Orman işletme Şefliği üretim işlerinde çalışan kooperatiflerin katılımıyla üretim çalışmalarını ve İş Güvenliği konularını içeren eğitim tatbikatı Düzce Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Asar Orman İşletme Şefliğinde yapıldı.
İki aşamalı olarak düzenlenen eğitimin birinci kısmında Asar Orman İşletme Şefliği 18 nolu bölmesinde, doğru ağaç kesme teknikleri, 6331 sayılı iş kanununa göre uyulması gereken hususlar, ağaçların nasıl boylanacağı ve değerlendirileceği ile ilgili bilgiler katılımcılara uygulamalı olarak gösterildi. Uygulamada karşılaşılan sorunların katılımcılar tarafından dile getirilip karşılıklı olarak değerlendirilmesinin ardından eğitimin birinci kısmı tamamlandı.
Öğleden sonra Düzorman Orman Emvali Deposunda devam eden eğitimin ikinci kısmında üretimde görevli tüm şef ve memurlara standardizasyon, ölçüm ve tasnif işlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı. 2021 yılında belirlenen programların iş termin planında yer alan takvime uygun olarak gerçekleştirilmesi için tüm tedbirlerin bir an önce alınması ve uygulamaya geçilmesine dikkat çekilerek kazasız bir yıl geçirilmesi temennisi ardından eğitim sona erdi.
 

Yazdır