Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
09.03.2021
Arabuluculuk toplantısı telekonferans yöntemi ile yapıldı…
İşçi ve İşveren arasında yaşanılan anlaşmazlıkların ortadan kaldırılması için uygulamaya başlanan arabuluculuk toplantısı Bölge Müdürlüğümüzde gerçekleştirildi.
İşe iade davaları dâhil olmak üzere bireysel iş uyuşmazlıklarında, alacak ya da tazminat taleplerinde, kıdem ve ihbar tazminatında, fazla mesai ücreti gibi konularda başvurulması artık zorunlu arabuluculuk toplantısına Bölge Müdürlüğümüzü temsilen Bölge Müdür Yardımcısı Yılmaz Yıldız, Personel Şube Müdürü Bilal Yıldırım, Avukat Narin suna Tüzün katıldı.
Pandemi nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda arabuluculuk toplantısı telekonferans yöntemi ile uzaktan gerçekleştirildi.
Sistematik teknikler uygulayarak görüşmek ve müzakerelerde bulunmak amacıyla tarafları bir araya getiren, onların birbirlerini anlamalarını ve bu suretle çözümlerini kendilerinin üretmesini sağlamak için aralarında iletişim sürecinin kurulmasını gerçekleştiren, uzmanlık eğitimi almış olan tarafsız ve bağımsız bir üçüncü kişinin katılımı ile ihtiyari olarak yürütülen uyuşmazlık çözüm yöntemi olan arabuluculuk toplantıları ile söz konusu uyuşmazlıkların mahkemeye taşınmadan çözümlenmesi amaçlanmakta.
 

Yazdır