Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
14.11.2019
Mengen’de “Geleceğe Nefes” oldu…
Mengen’de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle düzenlenen 4 ayrı noktada fidan dikim etkinliklerinde 10 bin fidan toprakla buluştu. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda “Geleceğe Nefes” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında Mengen ilçesinde 10 bin fidan dikimi gerçekleştirildi. İşçisinden memuruna, öğrencisinden öğretmenine, köylüsünden esnafına toplumun her kesiminden yüzlerce vatandaşın katıldığı fidan dikim etkinlikleri şenlik havasında geçti.
Mengen’deki etkinliklerin ana adresi Çukurca köyü oldu. Gökçesu Yolu üzeri Çukurca Köyü mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine, Mengen ilçe Kaymakamı Betül Büyükkılıç, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Gökçesu Belediye Başkanı Vahit Aydın, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Teğmen Talha Sağlam, Orman İşletme Müdürü Hüseyin Şahiner, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Mengen’de Çukurca mevkiisin de düzenlenen etkinlikte ilk olarak Mengen İlçe Kaymakamımız Betül Büyükkılıç, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, İşletme Müdürümüz Hüseyin Şahiner günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı. Mengen İlçe Kaymakamı Betül Büyükkılıç yaptığı konuşmada, söz konusu kampanyayla orman ve ağaç sevgisinin gelişeceğini ve yeni nesillerin yaşanabilir bir çevre olgusuyla yetişeceğini ifade etti. Mengen Orman İşletme Müdürü Hüseyin Şahiner ise İlçe genelinde 4 noktada 10 bin fidanın aynı gün toprakla buluşturacaklarını kaydetti.
Konuşmaların ardından 560 katılımcıyla birlikte toplu halde fidan dikimi yapıldı. Törene katılan öğrenciler, askerler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar hep birlikte fidan dikti. Tören bitiminde katılımcılara ikram ve günün anlamını belirten hediyeler takdim edildi.
 

Yazdır