Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
13.11.2019
Yığılca halkı “Geleceğe Nefes” oldu…
Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşlarımızın yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak için ülkemiz genelinde 11 Kasım 2019 günü saat 11.11’de 81 ilimizde aynı anda 3 saatlik bir zaman dilimi içerisinde 11 milyon adet fidanı toprakla buluşturulması seferberliği kapsamında Yığılca Orman İşletme Müdürlüğünde 7 ayrı lokasyonda ağaçlandırma çalışması yapılarak fidanlar toprakla buluştu.
Yapılan ağaçlandırma etkinliğine 7’den 77’ye toplumun bütün kesimlerinden toplam 750 kişinin katıldığı “Geleceğe Nefes” seferberliği kapsamında gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği Çiftlik 1, Çiftlik2, Orhangazi1, Orhangazi2, Yeniyer, İğneler ve Redifler köylerinde olmak üzere toplam 7 lokasyonda gerçekleştirildi. Etkinlik yapılan 7,94 hektar alanda kestane, Ihlamur, ceviz ve selvi olmak üzere toplam 5 bin 867 adet fidan toprakla buluştu.
Yığılca Çiftlik Köyünde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği kapsamında düzenlenen törene Yığılca Kaymakamı Muhammed Çetin, Yığılca Belediye Başkanımız Rasim Çam, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Yığılca Orman İşletme Müdürü Sefer Tüce ‘‘Geleceğe nefes olmak amacı ile Yığılca İlçemizde yaklaşık 5 bin 867 adet fidanımızı toprakla buluşturacağız. Yığılca halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum, tüm katılımcılar bu güzel günde bizlerle birlikte aynı heyecanı paylaştılar, bir bayram tadında dikim etkinliği gerçekleştiriyoruz. Yeşil olan ilçemizin daha da yeşil olması dileğiyle bugün burada bizlerle birlikte olan tüm katılımcılarımıza ve emeği geçen tüm personelime teşekkür ediyorum.” dedi.
Yığılca Belediye Başkanı Sayın Rasim Çam konuşmasında “Tarım ve Orman Bakanlığımızın projesi kapsamında başlatılan bu çalışmada yer almaktan oldukça gurur duyuyoruz. Fidan dikimi tüm coşkusuyla devam ediyor. Büyüyerek yeşillenerek vatana millete hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.
Yığılca Kaymakamı Muhammed Çetin konuşmasında ‘‘Devletimizin desteği ile fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Temennimiz yarınlarımız için umut olsunlar yarınlarımıza ışık tutsunlar. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.
Daha sonra etkinlik alanında başta fındık, ıhlamur ve kestane olmak üzere toplam bin 500 adet fidan dikildi. Güzel bir havada gerçekleşen törende, katılanların büyük bir neşe içerisinde fidan dikmeleri gözlerden kaçmadı. Fidan dikim töreninin ardından katılanlara Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ikramda bulunularak tören sona erdi.
 

Yazdır