Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
11.10.2019
Mudurnu’da yol şebeke planları yenilendi…
Mart ayında başlatılan çalışmalarda Güveytepe Orman İşletme Şefliği orman yolları şebeke planı güncellenerek elde edilen verilerle hem Güveytepe hem de Güveytepe Orman İşletme Şefliğinden bölünerek kurulan Gökmentepe Orman İşletme Şefliğine ait orman yol ağı planları taslağı hazırlandı.
Bolu Orman Bölge Müdürlüğünce de kontrol edilip gerekli düzenleme ve öneriler değerlendirildikten sonra çalışmalar tamamlandı.
Yapılan çalışmada 132,3 kilometre mevcut orman yolu, 104,5 kilometre ham ve stabilize köy ve karayolu, 81 kilometre asfalt köy ve karayolu taslak plana aktarıldı.
Taslakta yapılacak 120 kilometre yol güzergâhları belirlendi. Teknik rapor ve cetveller hazırlandı. Orman Bilgi Sistemi (ORBİS) ve veri tabanı bilgileri işlendi. Orman yol ağı planı beslenerek ciltlendi. Yol verilerinin işlendiği harita ve ciltlerin baskıları tamamlandıktan sonra  Mudurnu Orman İşletme Müdürlüğünce 10 cilt plan ve harita kontrol edilip teslim alınarak makam onayı için gönderildi. Güncellenen yol ağı planı makamca onaylandıktan sonra uygulamaya konacak. 
 

Yazdır