Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
17.07.2019
3'üncü yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde demokrasi şehitleri için fidan dağıtıldı…
Tüm ülkede olduğu gibi 3'üncü yıldönümünde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri Bolu'da çeşitli etkinliklerle anıldı. Bolu Orman Bölge Müdürlüğü de kurum çalışanlarının katılımıyla etkinliğe destek oldu.
Etkinlik kapsamında 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen menfur bir kalkışmaya karşı vatanı için, hiç tereddüt etmeden hayatlarını feda eden Demokrasi Şehitlerimizin anısına Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından fidan dağıtıldı.
Etkinliğe katılan Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletimizin demokrasi adına destan yazdığını, bu anlamlı günde tüm kurum personeli ile etkinlikte yer alarak vatanı için hiç tereddüt etmeden hayatlarını feda eden Demokrasi Şehitlerimizin anısına 500 ceviz ve bin 500 sedir olmak üzere toplam 2 bin adet fidan dağıttıklarını ifade ederek hain darbe girişimine geçit vermemek için canını feda eden şehitlere Allah'tan rahmet kahraman gazilere şifalar diledi ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutladı.
Fidan dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi ve dağıtılan fidanlar kısa sürede tükendi. Vatandaşlara Bolu Orman Bölge Müdürlüğü personeli tarafından fidanların nasıl ve ne şekilde dikilmesi gerektiği konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu. Fidan alan vatandaşların memnuniyeti gözlerinden okunuyordu.
Ayrıca etkinliğe katılan ve alanda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara Orman Genel Müdürlüğünce hazırlanan şifalı bitkisel çay paketleri hediye edildi ve Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından çay ikramında bulunuldu.
 

Yazdır