Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
05.07.2019
Düzce Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzalandı…
Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ile Düzce Üniversitesi arasında, Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin üretilmesi, geliştirilmesi ve yöre halkı arasında yaygınlaştırılması konusunda iş birliği protokol imzalandı.
04 Temmuz 2019 tarihinde, Düzce üniversitesi Rektörlük salonunda gerçekleştirilen imza törenine Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ferdi Özer, Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Şube Müdür V. Seyfettin Kiniş, Düzce Orman İşletme Müdür Yardımcısı Levent Kartal ve Orman Fakültesi Dr. Öğretim üyesi Şemsettin Kulaç katıldı.
Söz konusu iş birliği, Düzce Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin tarafından protokole atılan imzalar ile hayata geçirilmiş oldu.
Tıbbi Aromatik Bitkilerin yetiştirilmesi, geliştirilmesi ve yöre halkının eğitimi konularında yapılacak olan iş birliğiyle, Bolu ve Düzce illerinde büyük potansiyele sahip tıbbi ve aromatik bitkilerin ekonomiye kazandırılması ve yöre halkına da gelir getirici duruma getirilmesi sağlanmış olacak.
 

Yazdır