Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
24.05.2019
Üretimde standardizasyon, iş sağlığı ve güvenliği eğitim tatbikatı Gerede’de yapıldı…
Gerede Orman İşletme Müdürlüğünde orman emvali üretiminde iş sağlığı ve güvenliği ile standardizasyon konulu eğitim tatbikatı yapıldı.
Tatbikata Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ferdi Özer başkanlığında, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Nazif Öztürk, Gerede Orman İşletme Müdürü İsmail Dilek, İşletme Pazarlama Şube Müdürlüğü Mühendisi Özkan Yavuz, Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurları, Depo Tasnif ile boylama ve mesaha işlerinde çalışacak olan danışman mühendisler, üretim işlerinde çalışan kooperatif başkanları ve üyeleri katıldı. Üretim çalışmaları ve iş güvenliği konularını içeren eğitim tatbikatı Gerede Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Aktaş ve Esentepe Orman İşletme Şefliklerinde yapıldı.
Üç aşamalı olarak düzenlenen eğitimin birinci kısmında Aktaş Orman İşletme Şefliği 74 nolu seçme bölmesinde, doğru ağaç kesme teknikleri, 6331 sayılı iş kanununa göre uyulması gereken hususlar, ağaçların nasıl boylanacağı ve değerlendirileceği ile ilgili bilgiler katılımcılara Bölge Müdür Yardımcısı Ferdi Özer ve Salur Orman İşletme Şefi Emrah Pehlivan tarafından anlatılarak, uygulamalı olarak gösterildi.
Daha sonra Esentepe Orman İşletme Şefliği 73 nolu bölmede sıklık bakımı çalışması yerinde incelendi. Genç meşcere bakımları yapılan bölmelerden maden direği ve sanayi odunu çıkarılması konusunda uyarılarda bulunuldu.
Programın öğleden sonraki bölümü Gerede Merkez orman deposunda gerçekleştirildi. Buradaki bölümde ağaç boylama ve sınıflandırmada dikkat edilmesi gereken hususlara değinilerek tatbikat sona erdi.
Daha sonra Bölge Müdür Yardımcısı Ferdi Özer başkanlığında toplantı yapıldı. 2018 yılında ve özellikle dikili satışlarda karşılaşılan sorunlar ve 2019 yılında belirlenen programların iş termin planında yer alan takvime uygun olarak gerçekleştirilmesi için tüm tedbirlerin bir an önce alınması ve uygulamaya geçilmesi talimatının ardından kazasız bir yıl temennisi ile eğitim sona erdi.
 

Yazdır