Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
27.12.2017
Seben’de Ağaçlandırma Çalışmaları Tamamlandı…
Seben Orman İşletme Müdürlüğü 2017 yılı sonbahar döneminde, 20 hektar alanda Yabanıl Meyveli Tür Ağaçlandırması, 75 hektar alanda kültür bakımı, 55 hektar alanda ağaçlandırma, 18 kilometre örme çit teras ve 200 hektar alanda tamamlama dikimi gerçekleştirildi.
Yabanıl meyveli tür ağaçlandırması kapsamında yabani elma, yabani kiraz, akdiken, kuşburnu ve kızılcık, kültür bakımı için karaçam, ağaçlandırma projesi için karaçam, sedir, akasya, tamamlama dikimi için ise sarıçam, badem, karaçalı ve mürver fidanları kullanıldığı ifade edildi.
Yapılan çalışmalar ile toplamda 77 bin adet çıplak köklü, 128 bin adet tüplü fidan olmak üzere 205 bin adet fidanın toprakla buluştuğu bildirildi.
İşletme Müdürlüğü yetkililerince yapılan açıklamada, topoğrafik yapı ve iklimi gereği ağaçlandırma çalışmalarına önem verilen Seben’de, vatandaşların talepleri doğrultusunda yabanıl meyveli tür ve badem ağaçlandırmaları ve köy üzerinde tehdit oluşturan ve erozyona neden olan yüksek meyilli yamaçlarda teras çalışmalarının yapılarak orman köylüsü ve orman toprağını korumaya yönelik desteğin hız kesmeden devam edeceği belirtildi.
 

Yazdır