Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
08.12.2017
Bolu’da öğrenciler 3 bin 631 adet fidan dikti…
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) arasında 10.05.2016 tarihinde imzalanan “KYK Ormanları” tesisine ilişkin ağaçlandırma ve eğitim işbirliği protokolüne Bolu İl’indeki KYK Yurtlarında barınan öğrenciler 2017 yılında KYK ya kayıt yaptıran 3631 öğrenci sayısı kadar fidan dikerek destek verdi.
Protokol kapsamında Bolu Orman İşletme Müdürlüğünde ağaçlandırma töreni düzenlendi. Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Ören, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü, Kurum Müdürleri ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen törende, Sazakiçi Orman İşletme Şefi Bilal Çetin ormancılık çalışmaları konusunda bilgiler verdi. Katılımcılara ibreli ve yapraklı türlerde tüplü ve çıplak köklü fidan dikim tekniklerini anlattı.
Ağaç, orman sevgisi ve yeşilin yaşatılması konusunda gençlerde farkındalık oluşturmanın amaçlandığı proje kapsamında, Sazakiçi Orman İşletme Şefliği Çaydurt mevkiinde 3 bin 631 adet fidanının toprakla buluşturulması ve toplu fotoğraf çekilmesinin ardından tören sona erdi. ​

Yazdır