Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
30.11.2017
Bolu ormanları ara denetimlerden başarıyla geçti…
Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı sertifikalı Aladağ, Bolu, Gerede ve Seben Orman İşletme Müdürlüklerinin Woodmark Firması tarafından büro ve arazi üzerinde 2017 yılı ara denetlemesi 22-23-24 Kasım 2017 tarihlerinde yapıldı.
Denetimler 22 Kasım 2017 tarihinde Bolu Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıyla başladı.
Toplantıya Bölge Müdürü Hasan Keskin, ilgili Şube Müdürleri,  Aladağ, Bolu, Gerede ve Seben Orman İşletme Müdürleri, Orman İşletme Şefleri ile Denetleme ekibi üyeleri Alexander Bardarov (Baş Denetmen) ve Prof. Dr. Derya Eşen (Yerel Uzman) katıldı.
Denetleme ekibi üyeleri Alexander Bardarov (Baş Denetmen) ve Prof. Dr. Derya Eşen (Yerel Uzman)’in açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda, Baş denetmen Alexander Bardarov, üç gün süre ile yapılacak olan denetimde büro ve arazi de çoklu saha standardına göre denetlenecek konu ve yapılacak çalışmaları açıkladı.
Toplantının ardından, denetimler aynı gün dosyalar üzerinde ki incelemeleri içeren büro çalışmaları ile devam etti.
23 Kasım tarihinde Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü ormanlarında yapılan ormancılık faaliyetlerinin sertifikaya uygun yapılıp yapılmadığı ile ilgili arazi denetlemeleri gerçekleştirildi.
24 Kasım tarihinde yapılan değerlendirme ve kapanış toplantısı ile denetleme çalışmaları sona erdi.
Arazide ve büroda denetimler sonucunda; FSC kriterlerine göre majör (büyük) bir uyumsuzluk bulunmazken dört adet gözlem ile üç adet minör (küçük) uyumsuzluk tespit edildi.
Denetimler sonrası Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin yaptığı değerlendirmede, Aladağ, Bolu, Gerede ve Seben Orman İşletme Müdürlüklerinin, 2017 yılında dördüncü sertifika ara denetlemesinin gerçekleştirildiğini, sertifikasyonun devamı için belirlenen kurallara uyulması yönünde majör uyumsuzluğu çıkmayan başta Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları olmak üzere diğer üç İşletme Müdürlüğünün, büro ve arazi çalışmalarında emeği geçen tüm çalışanlarına teşekkür etti.
Ormanda kesim işlerinde çalışan halkımızın, kendilerinin ve çevrelerinde çalışanların can güvenliği yönünden, çalışırken uyulması gereken güvenlik kurallarına mutlaka uymaları ve kesim işleri için alınması gereken eğitimleri almadan ormanda çalışmamaları gerektiğini konularında uyarılarda bulundu.
Ormana piknik vb. için giden tüm halkımızın ve ormanda çalışanların çevreye çöp atmamaları yönünde daha duyarlı olmalarını isteyen Hasan Keskin bu sayede gelecek nesillere daha temiz bir çevre ve içilebilir sağlıklı su kaynakları bırakılacağını ifade etti.
 

Yazdır