Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
24.11.2017
24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı oluşturuldu…
24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikler kapsamında Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü Çaydurt Orman İşletme Şefliğine bağlı Merkez Bürnük Köyünde tesis edilen ve Bolu İlinde görev yapan her bir öğretmenimiz adına bir adet fidan dikilerek oluşturulacak “24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı” fidanları düzenlenen törenle toprakla buluştu.
Törene Bolu Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçer, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin ile Kamu Kurum ve Kuruluşların Temsilcileri, öğretmenler ve kurum çalışanları ile vatandaşlar katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Orman teşkilatının görev ve sorumlulukları ile Ülkemiz ve Bolu İlindeki orman varlığı ve ormancılık faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Her yıl Ülkemizde ortalama 250 milyon, Bolu İlinde ise 700 bin adet fidanın toprakla buluşturarak yeni yeni ormanların tesis edildiğini belirtti. Ayrıca, Bolu İlinde fidanlıkta yetiştirilen 45 bin adet fidanın, kamu kurumlarına, belediyelere, vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldığını ifade etti.
Kurum olarak, önemli görevlerinden birinin de, ağaç ve orman sevgisinin yaygınlaştırılması olduğunu dile getiren Hasan Keskin, bu kapsamda önemli gün ve haftalarda, fidan dikim faaliyetleri düzenlediklerini, hatıra ormanı oluşturduklarını, topluma emeği geçmiş kişiler adına fidanlar dikilerek ağaçlandırma yaptıklarını, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla da bugün Bolu İlindeki her bir öğretmen için bir adet olmak üzere, toplam 4 bin 471 adet fidan dikilerek “24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanının” temelinin atılacağını belirtti.
Son olarak, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak etkinliğe katılan herkese teşekkür etti ve oluşturulacak hatıra ormanının hayırlara vesile olmasını diledi.
Protokol konuşmaların ardından fidan dikimine geçildi. Hatıra Ormanına ilk fidanı Bolu Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçer,  İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin birlikte dikti.
24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı’na Akasya, Selvi ve Karaçam türlerinden toplam 4 bin 471 adet fidan dikildi. Öğretmenlerin sahaya fidan dikimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.
 

Yazdır