Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
10.11.2017
Orman Genel Müdürlüğünün Orman Köylüsüne desteği sürüyor…
Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) Orman Köylülerinin desteklenmesi projesi (ORKÖY) kapsamında, hibe ve kredi desteği ile alınan iş makinesi,  Seben Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Bolu İli Seben İlçesi Kugölcük Köyü köy muhtarlığına törenle teslim edildi.
Kuzgölcük Köyü’nde yapılan teslim törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, Seben Kaymakam Vekili Mustafa Köleoğlu, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri ve köylüler katıldı.
Törende konuşma yapan Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, köylülerimizi kalkındırmak amacıyla bu ve buna benzer birçok proje yaptıklarını ifade ederek Orman Genel Müdürlüğü (OGM) olarak amacımızın köylülerimizin gelir seviyesini yükseltmek ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak olduğunu belirtti. Bu ve bunun gibi çalışmalarımız ve köylülerimize yardımların devam edeceğini vurgulayan Hasan Keskin yeni iş makinasının köyümüze hayırlı olması temennisinde bulundu.
İşletme Müdürlüğü yetkililerince yapılan açıklamada, ağaçlandırma, teras ve endüstri için odun üretimi faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde kullanılacak olan iş makinasının 45 bin ₺’sin hibe 180 bin ₺’nin ise ilk bir yılı ödemesiz 6 yıl vadeli geri ödemeli olduğu bildirildi.
 

Yazdır