Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
23.10.2017
Muhtarlar Hatıra Ormanına ilk fidanı Bolu Valisi Aydın Baruş dikti…
Bu yıl ikincisi kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikler kapsamında Bolu Orman İşletme Müdürlüğü Çele Orman İşletme Şefliğine bağlı Merkez Taşçılar Köyünde tesis edilen Muhtarlar Hatıra Ormanının fidanları Bolu Valisi Aydın Baruş’un katıldığı törenle toprakla buluştu.
Törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağca, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin ile Kamu Kurum ve Kuruluşların Temsilcileri, vatandaşlar ve kurum çalışanları ile muhtarlar katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Bolu İlindeki orman varlığı ve ormancılık faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Muhtarlar Hatıra Ormanı hakkında da bilgiler veren Hasan Keskin sahaya dikilecek fidan miktarı ve çeşidi hakkında da açıklamalar yaptı.
Muhtarların Bolu’nun temel taşları olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağca Bolu İlinin %65’nin ormanlarla kaplı olduğunu, bu oranı şehir merkezlerinde de sağlamak istediklerini vurgulayarak kenti yeşillendirmeye büyük önem verdiklerini vurguladı. Tesis edilen Muhtarlar Hatıra Ormanının hayırlı olması dileklerinde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti.
Düzenlenen Törende konuşma yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, . Bolu’daki orman varlığının ülkemiz ortalamasının üstünde olduğunu belirterek, ormanların korunmasında ve bugünlere taşınmasında Bolu halkının önemli katkılarının bulunduğunu ifade etti.  Muhtarlık müessesesinin demokrasimizin çok önemli bir yapıtaşı olduğuna değinerek, bu yıl ikincisi kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı ve etkinlikler çerçevesinde tesis edilen Muhtarlar Hatıra Ormanına muhtarların sahip çıkmasını istedi.
Konuşmaların ardından fidan dikimine geçildi. Hatıra Ormanına ilk fidanı Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağca ve Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin birlikte dikti.
Muhtarlar Hatıra Ormanı’na Mavi Ladin, Batı Ladini, Sedir ve Karaçam türlerinden toplam 300 adet fidan dikildi. Güzel bir havada gerçekleşen Törende, katılanların büyük bir neşe içerisinde fidan dikmeleri gözlerden kaçmadı. Fidan dikim töreninin ardından katılanlara ikramda bulunularak tören sona erdi.

Yazdır