Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
25.09.2017
Kayın gençlik sahalarında sıklık bakımı eğitim çalışması...
İç Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce araştırması yapılan doğal olarak elde edilen kayın gençlik sahalarında sıklık bakımlarının hangi seviyede yapılacağı konularında Yaylacık Araştırma Ormanında eğitim çalışması yapıldı.
Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin’in ev sahipliğinde gerçekleşen eğitim çalışmasına Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğretim Görevlisi Prof. Dr. İbrahim Turna, İç Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Orman İşletmeciliği ve Ekonomisi Baş Mühendisliği Mühendisi Fikret Koç, Silvikültür ve Orman Botaniği Başmühendisi Ali Osman Güzel ile Mengen Orman İşletme Müdürü Hüseyin Şahiner katıldı.
Eğitime katılanlar tarafından bu tür araştırma konularının ormancılık mesleği için daha verimli olacağı ve daha sonraki dönemlerde yapılacak olan faaliyetlere ışık tutacağı dile getirildi.
Bölge Müdürü Hasan Keskin, çalışmaların Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Mengen Orman İşletme Müdürlüğünde gerçekleşmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bolu Orman Bölge Müdürlüğünün bu çalışmalara her türlü desteği vereceği ifade etti.
 

Yazdır