12.11.2021
Düzce “Geleceğe Nefes” Oldu…

Gelecek nesillerin çevre bilinci ile yetişmesi ve daha yeşil bir dünya için "84 milyon için 3'er fidan olmak üzere toplam 252 milyon fidan" kampanyası kapsamında "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" sloganıyla 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği 11 Kasım 2021 Perşembe günü Düzce ili Musababa Köyünde gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla ülke geneliyle eş zamanlı olarak ilimizde düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü etkinliğine Vali Cevdet Atay, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Naci Akkaş, Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ferdi Özer, Düzce Orman İşletme Müdür Vekili Cihan Erkaan, daire müdürleri, kurum çalışanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Düzce Valisi 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Törene katılan öğrencilere hediyeler verilmesi sonrasında alana ilk fidanı Vali Cevdet Atay dikti. Etkinlik alanında, katılımcılar tarafından 300 adet fidan dikildi. Daha sonra sahaya Üvez, Dişbudak, Akçaağaç, Leylandi, Kestane ve Çınar türünden 6 bin adet fidan dikileceği bildirildi.

Fidan dikim töreninin ardından katılanlara Düzce Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ikramda bulunularak tören sona erdi.

 


Yazdır