11.11.2021
Bolu Geleceğe Nefes oldu…

Gelecek nesillerin çevre bilinci ile yetişmesi ve daha yeşil bir dünya için "84 milyon için 3'er fidan olmak üzere toplam 252 milyon fidan" kampanyası kapsamında "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" sloganıyla 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği 11 Kasım 2021 Perşembe günü Bolu ili Dörtdivan ilçesi Ortaköy mevkiinde gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla ülke geneliyle eş zamanlı olarak ilimizde düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü etkinliğine Vali V. Nurhalil Özçelik, Kaymakamımız Mustafa Batuhan Alpboğa, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Haluk Saygılı, Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, daire müdürleri, kurum çalışanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bölge Müdürü Mahmut Şentürk açılış konuşmasını yaparak, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bolu ilinde yapılan ormancılık faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Mahmut Şentürk saha da yapılan çalışmalara ait verdiği bilgilerin ardından bu güzel günde fidan dikme heyecanını paylaşan katılımcılara teşekkür etti

Konuşmaların ardından ilk fidanı Vali V. Nurhalil Özçelik ve Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk dikti. Etkinlik alanında, katılımcılar tarafından bin 200 adet fidan dikildi. Daha sonra sahaya akasya, ahlat, kuşburnu ve fındık türünden 10 bin adet, karacam türünden ise 140 bin adet fidan dikilecek.

Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil bir Bolu bırakmak için gerçekleştirilen Geleceğe Nefes Kampanyası kapsamında Bolu ilinde vatandaşlarımızın katılımıyla 9 ilçede 26 bin 300 adet fidan toprakla buluştu.

Fidan dikim töreninin ardından katılanlara Gerede Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ikramda bulunularak tören sona erdi.

 


Yazdır